Vánoce v růžové? Ukážeme Vám jak na letošní trend

Letošním Vánocům vévodí překvapivě růžová.

Letošním Vánocům podle předních světových designérů vévodí překvapivě růžová. Ve většině případů se lidé růžové barvy bojí. Růžový stromeček? Bílý stromeček s růžovými ozdobami? Nesmysl! Většina lidí si oblíbila klasický zelený  nebo umělý vánoční stromek. Ale růžová?

My Vám dnes, v našem Blogu věnovanému vánočním svátkům, ukážeme, jak s touto barvou vkusně pracovat.  A nejen to, dozvíte se také něco o nové technice v balení dárků, která k nám přišla až z dalekého Japonska. Nebo něco málo o tom, jak zajímavě ozdobit vánoční cukroví našimi produkty. Nevěříte, že to lze? 

Těmto tématům se budeme věnovat v každém článku, našeho vánočního Blogu, jednotlivě.

Trendy růžová

Letošní vánocům vévodí růžová. Právě vhodné ladění růžových odstínů navodí něžnou až romantickou atmosféru. Výzdoba stromečku a bytu v růžové barvě, včetně doplňků na stůl, má však svoje úskalí. A my Vám dnes poradíme, jak se těmto peripetiím s růžovou vyhnout.

Nemusíte kvůli svátkům zrovna vymalovat a kupovat novou sedačku, polštářky, přehozy, závěsy. Opravdu stačí málo. Vsaďte na jednoduchost. Stromeček je vlastně solitér a měl by dominovat prostoru a doplňky pouze jej podtrhují. Stačí se řídit jednoduchými pravidly. Která to jsou? Správně zvolené barvy, vhodné vánoční dekorace a kvalitní doplňky z přírodních materiálů.

Jak na správnou volbu barvy?

Rozhlédněte se důkladně po svém bytě. Zkuste se zamyslet nad tím, kde bude váš stromeček umístěn? Jaké ve vašem interiéru převládají barvy? V jaké barvě často používáte doplňky ať se jedná o závěsy, přehozy, polštáře? Právě podle těchto parametrů si zvolíte vhodné dekorace, nejen na klasický vánoční stromeček, ale i na vánoční stůl. Ukážeme si tyto naše představy na příkladech. Jaké mohou být převládající barvy? A jak je kombinovat? Zde Vám může pomoci naše barevná paletka.

Vašemu prostoru dominuje…

Bílá barva a její odstíny

Pokud oceňujete jednoduchý a čistý styl. Vaše vánoční výzdoba? Třeba takto:

Růžový vánoční strom, příklad
Trend růžové, vánoční stromeček
Vánoční výzdoba v růžové
Růžové ladění
barevná paleta
Barevná paletka

Možná jste si povšimli, že u bílé barvy interiéru převládá pudrově růžová. Jak nám pro názornost ukazuje naše paletka. Nemusíte se vyhýbat ani zlaté, ani šedé.

Na  výše uvedeném příkladu vidíte, že tyto odstíny růžové a bíle jdou k sobě dohromady velice dobře. V případě malého nebo  tmavšího bytu, tak do prostoru dostanete více světla. Takto získaný styl je navíc uměřený, harmonický a nic ho neruší. 

A co béžová?

U převládající béžové barvy v interiéru, můžete využít více kombinací s jinými barvami, jak nám ukazuje paletka vpravo. Jsou to nejen pudrové odstíny růžové, ale také měděná barva je trendy, eukalyptová je výrazným a módním doplňkem v této barevné kombinaci. Vaše vánoční výzdoba by mohla vypadat například takto: 

Vánoční růžové doplňky
Příklad vhodných doplňků
trend Vánoc 2020
Příklad vánoční výzdoby
palete color
Barevná paletka

Všimněte si, že na obrázku béžovou barvu zastupuje dřevo, růžová se v interiéru vyskytuje velmi sporadicky. Ve různých formě různých doplňků (polštáře, svíčky). Měděnou barvu zase představují vánoční dekorace na stromečku a na římse krbu. Bílá navozuje klid a čistotu stylu.

Jaké dekorace na vánoční stromeček ?

Můžeme použít  například umělé květiny. Velké květy kamélií nebo ozdobné mašle v pudrových odstínech růžové. Neuděláte vyloženě chybu pokud je doplníte ozdobami v právě v měděné nebo eukalyptové a třebas i opět v bílé. Letošních Vánocům vévodí vánoční vesničky, které se stanou ozdobou každého svátečně nazdobeného stolu.

Trend Vánoc 2020, vesničky…

Růžová vánoční vesnice
Vánoční vesnička v růžové
Zlatá vánoční vesnice
Vánoční vesnička ve zlaté

palete color
Barevná paletka

Výzdoba stromečku a bytu v převládající růžové barvě, včetně doplňků na stůl, má ale svoje úskalí.

Jaké jsou nejčastější chyby?     

Nevhodné odstíny růžové barvy. Příliš syté nebo křiklavé. Jejich nevhodné kombinace s jinými barvami. Například s černou, červenou nebo modrou působí až příliš tvrdě. Také  mnoho dekorací, zavěšených na stromeček bez ladu a skladu, které snaží za každou cenu napodobit vánoční trend, ale v konečném  výsledku působí přeplácaně. Naším doporučením pro Vaši inspiraci tedy je, dodržení jednoduchosti stylu za použití kvalitních doplňků.

Přejeme Vám krásné a růžové Vánoce s Bony Bons!

autor textu: Jitka Poppy z Bony Bons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *