Furoshiki? Skutečně udržitelný způsob balení dárků.

A nemusíte umět zrovna japonsky…

furoshiki

Furoshiki? A co o něm vlastně víme?

Technika Furoshiki původně vznikla v dalekém Japonsku. Původ techniky můžeme hledat až v 17. století, kdy ve veřejných lázních, hosté si začali balit své čisté oblečení do látkových uzlíků. Nepředstavujme si však velký uzel s holí, tak jak jej známe z českých pohádek o hloupém Honzovi 🙂

Furoshiki má svá nepsaná pravidla. Úhlednost, jednoduchost a praktičnost. Různé šátky, které se k tomuto účelu používají, a způsob jejich vázání zaručují, že náklad se dá velmi jednoduše přenést.

Každým rokem znovu?

Rozbalování dárků většinou končí horami papírů! Ale kam s nimi? Jedním z řešení může být právě japonská technika balení dárků Furoshiki, která využívá k balení ekologické materiály ze lnu, bavlny nebo přímo dárkové papíry vyrobené z ekobavlny.

Skládáním šátků nebo ubrousků nejenže docílíte originálního vzhledu vašeho dárku, ale věnujete i maličkost navíc. Váš způsob vázání technikou Furoshiki bude dokonalou tečkou v balení vybraného dárku.

A my Vás tuto techniku krok za krokem naučíme.

Jak tedy na Furoshiki?

Vázání dárků japonským furoshiki není složité a zvládne ji i začátečník. Vyzkoušeli jsme tento způsob balení za Vás, krok za krokem, a výsledkem je naše obrázková galerie.

Jaké materiály?

Na technice balení jsou důležité materiály, které použijete. Máte na výběr různé pevné jednobarevné nebo kolorované šátky, ubrousky nebo dokonce šátkový balicí papír. Nám se při vázání osvědčily látkové šátky, které byly vyrobeny ze lnu a nebo bavlny nebo lycry. Při zdobení hezky držely tvar a nevytvářely nevzhledné uzly. Naopak jako nevhodným materiálem se ukázaly jednoznačně lesklé polyesterové nebo “vlněné šátky” se směsí polyesteru nebo polyamidu.

Zdobení je pověstná třešinka…

Při Furoshiki balení nemusíte zůstat jen u prostého vázání uzlů. Důležitou součástí zdobení dárku jsou doplňky.  Můžete použít i přírodní materiály. Sušené ovoce, koření,(skořice, badyán), šišky, sušené větvičky. Vlastní kreativitě se meze nekladou.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob balení Vašich vánočních dárků,

nakonec bude stejně důležitá Vaše sdílená pohoda a radost

ze společných zážitků.

Přejeme Vám kreativní a tvořivé Vánoce.
S láskou Bony Bons.

autorka textu: Jitka Poppy z Bony Bons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *