Rozchoď Rozchod. Jak zvládnout těžké období rozchodu?

„Tak jako se střídá noc a den, střídá se úspěch s neúspěchem, radost s bolestí, láska s rozchodem“

neznámý autor

V první řadě je Vaší nutností si uvědomit, že rozchodem Váš život rozhodně nekončí. I když to na první pohled nemusí být vůbec zřejmé. Sice bolest nějakou dobu ještě potrvá, než zmizí úplně a Vy na partnera, který Vám zlomil srdce, zcela zapomenete. To je prostě život a ten plyne dál. Není přece absolutně vyloučeno, že nepotkáte někoho jiného, který Vám vrátí zase vzpruhu a chuť do života.

V průběhu našeho života se opakovaně setkáváme s tím, že jedna událost nebo vztah bohužel skončí. Většinou je to proto, aby něco nového mohlo vstoupit k nám, do našeho srdce, do naší mysli. Období po rozchodu je doprovázeno smutkem. Je třeba na čas se zastavit a zrevidovat naše postoje.

1. DEJTE SI DETOX

Víme, že to bude asi ta nejtěžší část, odpojit se na čas od sledování příspěvků Vašeho ex přítele nebo ex přítelkyně. Přestaňte ho sledovat, zablokujte si ho na sociálních sítích i v hlavě. Jste přece dáma a odcházejte s hlavou vztyčenou! Ačkoliv to zní, jako stále omílané klišé, nezapomínejte na to, že Vy máte svoji hodnotu. Rozchodem nikam nezmizela. Máte ji stále. Možná se stane, že se časem na Vás budou valit svatební a těhotenské fotky vašich kamarádek, a Vy budete mít na chvíli bolavý pocit, že jste jediná single lady na světě. Nejste v této situaci sama. Rozhlédněte se kolem a najednou uvidíte, kolik Vašich známých řeší partnerské potíže.

2. RANDE S KAMARÁDKOU

V příštích dnech ji budete potřebovat jako nikdy předtím. Vaše nejlepší kamarádka je váš nový kluk. Věřte mi, že vás dostane z deprese dřív než ten nejlepší psychoterapeut. Své volné dny nezaplňujte jen prací, smutkem, sebelítostí. Vždyť nyní máte tolik možností! Věnujte se zálibám, které jste zanedbávala. Nebo hledejte nové. A s alkoholem to nepřehánějte, radši si spolu jděte zaběhat, zabruslit či do fitka. Sport je totiž ten nejlepší způsob, jak ze sebe zdravě vyplavit hromadu endorfinů. Navíc budete vypadat skvěle a on bude litovat.

3. DĚLEJTE SI RADOST

Kupte si každý den nějakou maličkost, která vám zvedne náladu. Za odměnu, že tak skvěle zvládáte rozchodové období – stejně jako když jste jako malá dostala od maminky dárek za to, že jste zvládla návštěvu u zubaře. Ta malá holčička ve vás je pořád a potřebuje pohladit víc než kdy jindy.

5. JDĚTE MEZI LIDI

Nečekejte doma až vám bude líp. Zůstávat po rozchodu sama jen prohloubí vaše deprese. Zato ve spočnosti přijdete na jiné myšlenky. Můžete jít s kamarádkami do kavárny s kolegy na bowling nebo s partou do baru. Časem si uvědomíte, že pro Vás nic není ztraceno! Váš čas na lásku ještě přijde a to v době, kdy to budete nejméně čekat.

6. S HUMOREM JDE VŠECHNO LÍP

Rozchod byl nejspíš hořká pilulka. Proto je čas na sladkou tečku za vaším vztahem. A ať už se s rozchodem vypořádáváte vy nebo vaše kamarádka Break Up Bony Box vám zvedne náladu. Sladké bonbóny vám dají zapomenout na bývalého partnera a vtipným způsobem vám připomenou, že v tomhle moři plave ještě spousta ryb, nebo, že ne každý žabák se promění v prince.

Autor článku: BB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *